Sistem Gereksinimleri

Mastercam programında minimum ve önerilen sistem gereksinimleri için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. Bu öneriler, CNC Yazılımında test ve değerlendirme amacıyla kullandığımız sistemlere dayanmaktadır. Mastercam Firmasının önerisi, sistemleriniz için karşılayabileceğiniz kadar güçlü (işlemci, ekran kartı ve bellek) alabilmenizdir.

Takımyolu hesaplama ve Simülasyon genellikle çok çekirdekli bir işlemci ile daha hızlı çalışır. En son Intel i7 veya Xeon işlemcilerle genellikle takım yolu hesaplama süresinde % 50 azalma görülür.

Mastercam tüm mevcut RAM’i kullandığında, sabit diskte saklanan sanal bellek alanını kullanmaya başlar ve sistemi yavaşlatır. En az 8 GB hafıza önerilir. Büyük takım yolu üretimi ve simülasyonu için 32 GB RAM önerilir.

4 GB veya daha fazla belleğe sahip bir NVIDIA RTX veya AMD FirePro ™ / Radeon Pro ekran kartını öneriyoruz. Diğer grafik kartları da kullanılabilir, ancak tam OpenGL 3.2 ve OpenCL 1.2 desteği sunmalıdır. Mastercam’ın sistem performansını artırmak için bazı hesaplama görevlerini grafik kartına verebilmesi için OpenCL gereklidir.

Sistem MINIMUM ÖNERİLEN
İşletim Sistemi Windows 10 veya Windows 11 64-bit Professional Windows 10 (versiyon 20H2 veya sonrası) Windows 11 64-bit Professional
İşlemci Intel® veya AMD 64-bit İşlemci, 2.4 GHz veya daha hızlısı Intel i7 12. nesil, Xeon® E3 veya AMD Ryzen 5 ve sonrası , 3.2GHz ve daha hızlısı
Ram 8 GB 32 GB
Ekran Kartı NVIDIA Quadro® veya AMD Radeon Geforce RTX serisi veya AMD RX 5500XT serisi ve sonrası 8GB (veya daha yüksek Bellek)
Ekran Çözünürlüğü 1920 * 1080 çözünürlüğü 1920 * 1080 çözünürlüğü, çift monitör
Hafıza En az 20 GB boş SSD ve usb 2.0 okuyucu(kurulum ortamı için) En az 20 GB boş M2 NVMe Sürücüsü