2.5 - 3 EKSEN FREZELEME

2.5 – 3 EKSEN FREZELEME

Mastercam Mill (freze) ile cep/havuz işleme gibi genel amaçlı yöntemlerden, 5 eksenli türbin kesimi gibi son derece özel takım yollarına kadar, parçalarınız daha hızlı, daha hassas, daha kaliteli ve tekrarlanabilirlikle üretilir.

2,5 eksen özelliği ile çizgi üzerinden takım yolu oluşturabilirsiniz. Under cut (Ters açılı) ve açılı bölgeleri bu yöntemle işleyebilirsiniz.Mastercam Mill (freze) ile cep/havuz işleme gibi genel amaçlı yöntemlerden, 5 eksenli türbin kesimi gibi son derece özel takım yollarına kadar, parçalarınız daha hızlı, daha hassas, daha kaliteli ve tekrarlanabilirlikle üretilir.

2,5 eksen özelliği ile çizgi üzerinden takım yolu oluşturabilirsiniz. Under cut (Ters açılı) ve açılı bölgeleri bu yöntemle işleyebilirsiniz.

Dinamik kesim yöntemi 2,5 eksen, 3 eksen, 4 eksen ve 5 eksen yöntemlerinin tamamında uygulanabilir. Bu yöntem ile takım helisi boyunca derinliğe tek seferde inilir ve takım yanı ile kaba kesim işlemleri gerçekleştirilir. Herhangi bir bedel ödemeden sahip olacağınız dinamik modülü ile kaba kesim işlemleriniz %90’a varan oranda hızlı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile takım ömrünü uzatabilirsiniz.3 eksen kalıpçılık modülü ile işlemleriniz artık çok daha hızlı ilerletebilirsiniz.Mastercam tarafından geliştirilmiş olan Hybrid takım yolu ile duvar ve taban bölgelerinizi tek bir komutla işleyebilirsiniz.Döküm model işleme yöntemleri zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

KALIPÇILIK MODÜLÜ

Düz ve formlu parçalarımızın işlenmesini stok model tanıtarak pratik bir şekilde ve güvenli bir şekilde işlenmesini sağlar.2-5 eksenden 5 eksene kadar tüm makina parkurunu desteklemektedir.

2-5 eksende toplamda 29 adet komut bulunmaktadır.

Bu komutlar 2D contour , Drill , Face , Dynamic Face , Slot mill , Otomatik pah kırma ,Otomatik delik delme ve daha fazlası gibi komutları içermektedir.

3D komutları ise 20 Adet komut bulunmaktadır.

bu komutlar ise , Optirouhg-Dynamic MILL hızlı kaba boşaltma , ara kaba kalanı işleme , parallel , waterline , raster , hybrid , equal scallop , blend , pencil , flowline ve daha fazlası gibi komutları içermektedir.

KALIPÇILIK MODÜLÜ
5 EKSEN FREZELEME

5 EKSEN FREZELEME

5D komutlarına ise 18 adet komut bulunmaktadır.

Bu komutlar ise ; 5 Axis Kaba , 3+2 Otomatik indexleme kaba ve delik delme , 5X Swart , 5X Barrell tools yüksek paso ile finish işleme , 5X Morph, 5X Parallel, 5X Blade expert ve 5X Port gibi komutları içermektedir.