Emak Metal & Makina kurulduğu günden bu yana alanında öncü çimento, demir çelik ve kimya sektörü firmalarına başarı ile hizmet vermekte.

Talaşlı imalat ve kaynak imalatlarının öncü firması Emak Metal &Makina, 2015 yılında Kocaeli’nin Darıca ilçesinde kurulmuştur ve günümüze kadar edindiği deneyim ve bilgi birikimini başarılı bir şekilde uzman bir ekiple birleştirerek alanında başarılı işler ortaya çıkarmıştır. İmalat kalemleri olarak, talaşlı imalat, kaynaklı imalat, paslanmaz imalatı ve makine bakım onarımı işlerinde hizmet veren firma ayrıca başlıca çimento, demir çelik ve kimya sektörünün öncü firmalarına tedarikçi olarak çalışmaktadır. Otomotiv sektöründe; Autoliv, Pimsa, çimento sektöründe; Aslan Çimento, Nuh Çimento, Eskişehir ÇimSA, Bolu Çimento, çelik imalat sektöründe; Has Çelik, Has Parlak, Kimya sektöründe; P&G, Beta Kimya ve Lila Kağıt gibi firmalar Emak Metal & Makina’nın hizmet verdiği öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Güvenli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli projeler tasarlamak, imal etmek ve tamamlamak firmanın öncelikli misyonunu oluştururken; müşterilere söz verilen iş planına uymak ve tüm bunları yaparken çalışanlarının kariyer gelişimini gözetmek firmanın diğer öncelikleri arasında yer almaktadır.

İş Zorlukları

Firma metal ve makine endüstrisinde tüm ihtiyaçlara cevap verebilen lider bir marka olmayı kendine vizyon edinmiştir ancak her sektörde olduğu gibi talaşlı imalat ve kaynak imalatları alanında da iş süreçlerinde yaşanan bazı zorluklar olmaktadır. Bunların en büyüğü ise imalatta kullanılacak vasıflı malzeme ve eleman bulma sıkıntısıdır.

Başarı Anahtarları

Ancak karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinme aşamasında Nc Ritim ve Mastercam devreye girmektedir. Maktek Makina fuarında Nc Ritim ile tanışan firma, Mastercam’in yeni versiyonları ile daha fonksiyonel hale geldiğini, bu durumunda işleyişlerinde hızlı aksiyon almalarına yol açtığını belirtiyor.

Sonuç Olarak

Sektörde Nc Ritim ile aynı konumda bulunan firmalardan teknik destek almak son derece zor bir durum iken, gerek aldıkları kaliteli teknik destek, gerekse faydalı eğitimler ve çalışanların güler yüzü için, Emak Metal Nc Ritim Teknoloji’den çok memnun olduğunu belirtiyor ve Nc Ritim Teknoloji’ye teşekkürlerini iletiyor.

Eyyüp Yücel Hakkında

Sanat Okulu kaynak bölümünden 1980 yılında mezun olduktan sonra Aslan Çimento şirketinde 27 yıl çalışan Eyyüp Yücel, emekli olduktan sonra aldığı bilgi ve tecrübeler doğrultusunda Emak Metal & Makina’yı kurmuştur. Firma kısa zamanda makine ve iş yapabilirlik kapasitesini maksimum seviyeye getirmiştir ve her geçen gün sektörde büyümeye devam etmektedir.